Sabiedriskie aktīvisti – Latvijas patrioti – ir izveidojuši apvienību ar mērķi veikt nepieciešamos juridiskos, izglītojošos un tehnoloģiskos soļus, lai tautas nobalsošana (referendums) atkal kļūtu par saprotamu un pieejamu instrumentu Latvijā. Kā pirmais solis, ir izveidota parakstu vākšanas platforma referendums.info.

Platformas mērķis ir iespējami ātri noskaidrot Tautas gribu par šobrīd un turpmāk aktuāliem jautājumiem. Šobrīd platformā iespējams veikt parakstu, par divām Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtām referendumu iniciatīvām. Abas iniciatīvas skar ļoti aktuālus, sabiedrībā plaši apspriestus un polarizējošus jautājumus. Tieši šādi jautājumi aktualizē Satversmē noteiktās tiesības Latvijas iedzīvotājiem pieņemt lēmumu tautas nobalsošanā (referendumā).

Referendums.info ir nepolitiska tautas kustība, kas apvienojusi lielu skaitu iedzīvotāju gan Rīgā, gan Latvijas novados. Tautas kustības darbību veido un attīsta brīvprātīgie cilvēki ar savu darbu, laiku un entuziasmu. Papildus ir atvērta arī ziedojumu sadaļa, lai segtu informatīvo materiālu un pasākumu izmaksas. Projekta veidošanā nav piedalījies neviens politiskais spēks, bet apvienība ir atvērta sadarbībai ar jebkuru, kas var piedāvāt godīgu un caurspīdīgu sadarbību parakstu vākšanā. Kustība ir izplatījusi paziņojumu aicinot visus politiķus, partijas un politiskās apvienības pievienoties priekšparakstu vākšanas popularizēšanā.

Referendums.info pārstāviji ir gatavi pēc pieprasījuma veidot rakstus un reportāžas, kā arī piedalīties konstruktīvās intervijās, diskusijās un pārraidēs, lai skaidrotu aktuālās referendumu iniciatīvas un sekmētu parakstu vākšanu.